ردکردن این

آیا شست و شوی فرش در خانه کار درستی است؟

قالی را می توان عضو جدا نشدنی در هر خانه ایرانی دانست. در کشور ما وارد هر خانه ای که بشویم حداقل یک عدد قالی را مشاده خواهیم کرد. قالی در حقیقت برای زیبایی و همچنین راحتی روی کف خانه ها نقش پهن کرده و میزبان همیشگی قدم های ما می باشد. چیزی که همواره زیر پا قرار میگیرد طبعا نیاز به مراقبت بیشتری دارد و قالی از این قاعده مستثنی نیست. قالی ها به دو روش ماشینی و دست باف تولید می شوند که هر دو دارای مزیت و معایبی نیز هستند.  قالی های دست بافت نسبت به ماشینی قیمت بسیار بالاتری دارند در نتیجه نگهداری از آن ها با توجه به حساسیت قالی، سخت تر می باشد. قالی روزانه مورد استفاده بسیار زیادی قرار میگیرد و همین امر باعث آسیب دیدگی فرش شود. از راه رفتن با کفش و قدم زدن حیوانات خانگی تا ریختن غذا و بازی کردن کودکان عواملی هستند که عمر مفید یک قالی را کاهش میدهند. خرید یک قالی جدید هزینه بسیار بالایی را نیز دربر دارد و از این رو همه ما به فکر استفاده درست و در نتیجه شستن قالی هستیم. اگر شما ساکن اصفهان هستید و قصد شستن قالی خود را دارید این مطلب کاملا مناسب شما خواهد بود. اما آیا شستشوی فرش یا قالی در خانه امکان پذیر است؟ با ما همراه باشید.

راه حل چیست؟

شاید اغلب مردم بجای تماس با قالی شویی در اصفهان  به سراغ شستن قالی با دست های خود بروند، اما در جواب سوال بالا که آیا شستن قالی در خانه کار درستی است، میتوان هم بله گفت و هم خیر. قالی شویی و شست و شوی فرش دارای نکات بسیار مهمی است که رعایت نکردن این موارد ممکن است خسارت جبران ناپذیری را به قالی یا فرش شما وارد کند. برای شستن قالی یا فرش همواره باید از مواد با کیفیت شست و شو استفاده شود. به عنوان مثال هنگامی که مقداری خوراکی مانند برنج و ماکارونی و یا خوراکی هایی مانند چیپس و پفک روی قالی افتاده باشد، اولین راه حل تمیز کردن در بین اکثر مردم، استفاده از جاروبرقی می باشد اما بهتر است بدانید که استفاده بیش از اندازه جارو برقی برای تمیز کردن بخصوص در قالی های دست بافت عمر قالی و فرش را به شدت کاهش می دهد. بسیار از مردم هنگام خانه تکانی ها خودشان اقدام به شست و شوی قالی می پردازند بدون آنکه روشهای درست شست و شوی قالی را بدانند. شستن قالی می بایست به صورت اصولی و با دقت بسیار و امکانات مناسب صورت گیرد. شاید با یک یا دوبار شستن قالی مشکل آنچنانی برای قالی شما به وجود نیاید اما استفاده مکرر از وسایل ابتدایی مانند تی در شست و شو در دراز مدت موجب آسیب دیدگی جدی قالی و فرش خواهد شد.

ترو و تمیز شست و شو

اگر شما عزیزان از ساکنین اصفهان هستید، پیدا کردن قالی شویی در اصفهان برای شما بیشتر از هر زمان دیگری راحت تر شده است. اما شاید یافتن قالی شویی ارزان در اصفهان و در کل شست و شوی فرش در اصفهان برای شما سخت باشد و ممکن است اعتماد کاملی به قالی شویی ارزان اصفهان نداشته باشید. البته که دلیل بی اعتمادی نیز می تواند طبیعی باشد چرا که حتما قالی شما با ارزش است و احتمال آسیب دیدگی را خواهی داد. اما خبر خوب این است که قالی شویی تر و تمیز با در اختیار داشتن کادری بسیار با تجربه در کنار امکانات مدرن قالی شویی و رعایت تمام نکات ایمنی قالی شویی بدون هیچ مشکل و آسیبی قالی شما را همانند روز اول تحویل بگیرید. قالی شویی تر و تمیز با سابقه بالا و رضایت صد در صدی مشتریان مفتخر است که میزبان قالی های ارزشمند شما باشد. قالی شویی اصفهان تر و تمیز از برترین متدهای روز برای شستن و شویی قالی و فرش استفاده می کند تا در سریع ترین زمان ممکن و بهترین کیفیت خروجی رضایت هرچه بیشتر مشتریان را جلب کند.