ردکردن این

رفو کردن فرش

رفو کردن فرش ( مرمت فرش )

گاهی بر اثر حادثه به صورت ناخواسته، قسمتی از فرش دچار آسیب دیدگی می شود. کنده شدن ریشه فرش به دلیل شست و شوی نادرست، سوختن بر اثر سیگار یا ذغال از رایج ترین موارد آسیب دیدگی فرش ها می باشد. بهترین روش برطرف کردن این نوع آسیب ها، رفو کردن است. فرش ها کالای گرانبها و ارزشمندی است، بخصوص اگر فرش شما دست بافت باشد. ترمیم و رفو کردن فرش راه حل مناسبی برای فرش هایی است که دچار آسیب دیدگی شده اند چرا که فرش ها را نمیتوان با هر بار خراب شدن دور انداخت و فرشی نو جایگزین کرد. به همین دلیل اکثر مردم برای رفع مشکل به سراغ رفو کردن فرش می روند. اما آیا رفو کردن کار ساده و راحتی است؟! چرا که برای اینکار می بایست یک متخصص فرش بافی این کار را انجام دهد. رفو کاران افرادی متخصص و خبره در صنعت قالی و فرش بافی هستند که تجربه بالایی در این زمینه دارند. رفو کاری یکی از مشاغل دشوار در این حوزه به حساب می آید و این کار مستلزم ظرافت بسیار بالایی است.

رفو یا همان مرمت کردن فرش چگونه انجام می شود؟

رفو کاری همانند قالی بافی شغلی بسیار تخصصی و پیچیده ای است و ابزار خاص رفو کاری نیز مشابه قالی بافی می باشد. رفو کاری باید به نحوی انجام شود که به هیچ وجه جای ترمیم مشخص نباشد. در مرمت فرش از ابزارهایی مانند قلاب، چاقو و سوزن استفاده می شود. این ابزارهای ساده بیشترین کاربرد را در رفو کاری دارند. قلاب بیشتر برای خارج کردن نخ از بیت تارها و همچنین برای گره دادن استفاده می شود. چاقو ها در رفو کاری از ابزارهای پر کاربرد است که دارای انواع مختلفی مانند چاقوی مخصوص بافت و کارد بی نوک می باشد. و در آخر سوزن، که وظیفه اصلی این ابزار برای ظرافت و برای نازک کردن نخ  و پودکشی استفاده می شود. ابزار های دیگر نیز در رفو استفاده می شود که می توان به شانه رفو، قیچی مخصوص رفو، تخته شیب دار، موم اشاره کرد.

قالی شویی تر و تمیز شو | قالی شویی در اصفهان

رفو کردن در خانه

از آنجا که رفو کردن کار بسیار پیچیده و دشواری است، می بایست تخصص آن را داشته باشید. رفو کردن محل آسیب دیده باید به بهترین شکل انجام شود تا هیچگونه ایرادی در قالی دیده نشود. پیشنهاد ما برای رفو کردن فرش این است که این کار را به عهده متخصص بسپارید. اگر شما نیاز به رفو کردن فرش خود دارید و همچنین ساکن شهر اصفهان هستید می توانید با قرار دادن فرش آسیب دیده خود به متخصصان ما در قالی شویی تر و تمیز از خدمات رفو استفاده کنید. قالی شویی تر و تمیز در اصفهان واقع شده و با در اختیار داشتن مدرن ترین دستگاه های قالی شویی و متخصصین رفو، بهترین قالی شویی در اصفهان به شمار می رود، بهترین خروجی همراه با ضمانت کیفی از بارزترین ویژگی های قالی شویی تر و تمیز می باشد.